Dresser Mirrors
-
Bostwick Shoals B139-35 Bedroom Mirror
(Dresser Mirrors)Clean, crisp and fresh. This bedroom mirror masters the art of understated elegance. Whether you’re looking to exude an air of cottage-chic flair or a modern classic vibe, its easy-to-love look makes just the right statement. And the solid white finish has the versatility to pair with your favorite pops of color.
$69.95
$119.95
Save $50.00
Ask an Expert- Documents
- Product specification
Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Bostwick Shoals |
| Style | Traditional |
| Color | White |
| Material | Glass, Wood or Wood Byproducts |
| Additional Information | Assembled dresser/mirror: 63.5"W x 17"D x 65"H |
| DIMENSIONS | |
| Width | 41.85 inch(es) / 106.3 cm |
| Height | 30.67 inch(es) / 77.9 cm |
| Depth | 1.3 inch(es) / 3.3 cm |
| Weight | 19 lb(s) / 8.62 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 46.25 inch(es) / 117.48 cm |
| Height | 4.25 inch(es) / 10.8 cm |
| Depth | 35 inch(es) / 88.9 cm |
| Weight | 24.01 lb(s) / 10.89 kg |
| Volume | 3.98 cu. ft. / 0.11 cu. m. |
| WARRANTY | |
| Warranty | 365 days |
| UPC | |
| UPC# | 24052917321 |
-
Dare to take minimalism to the max. This twin bookcase headboard has an air of sleek simplicity thanks to its + More
-
The epitome of fashion-forward design, this chest of drawers is a beautiful blend of style and luxury. Shiny + More
-
Are you a lover of casual contemporary style? Then this dresser is perfect for you. The clean, white finish + More
-
Give provincial a new meaning with the chic look of this nightstand. A two-tone finish keeps this piece light + More
-
Transform your bedroom with this chic vanity stool. A bright white lacquer finish and sumptuous upholstery + More
-
With its clean, crisp and fresh finish, this dresser is understated elegance done to perfection. Whether + More
-
Clean and simply beautiful, this chest of drawers is understated elegance done to perfection. Whether you’re + More
-
Clean and simply beautiful, this nightstand sets the standard for understated elegance. Though designed to + More
-
With its clean, crisp and fresh finish, this dresser and mirror set is understated elegance done to + More
-
Clean, crisp and fresh. This twin panel bed masters the art of understated elegance. Whether you’re looking + More
-
Clean, crisp and fresh. This full panel bed masters the art of understated elegance. Whether you’re looking + More
-
Clean, crisp and fresh. This queen panel bed masters the art of understated elegance. Whether you’re looking + More
-
Clean, crisp and fresh. This king panel bed masters the art of understated elegance. Whether you’re looking + More
